12 listopada 2022

Złote, srebrne i brązowe medale dla uczniów ZSB

Aktualności

Uczniowie SMS – podopieczni trenera Zdzisława Kolanka – zdobyli medale podczas Memoriału im. Bogusława Dąbrowskiego mającego rangę Pucharu Polski Juniorów   w zapasach w stylu klasycznym. Zawody odbyły się w dniach 11-12 listopada 2022 r. w Wałbrzychu.

Na uwagę zasługuje bardzo dobry występ BARTŁOMIEJA FIGURY, ucznia klasy 3MTp, który w swojej  kategorii wagowej (130 kg) stanął na najwyższym stopniu podium, zdobywając złoty medal. Gratulacje należą się również Michałowi  Puchalskiemu z tej samej  klasy, który zdobył SREBRNY MEDAL w kategorii wagowej do 77 kg .

BRĄZOWE MEDALE wywalczyli : ADRIAN REDESTOWICZ, uczeń klasy 4tw, oraz OSKAR KUCHARCZYK z klasy 4tb1.

Wszyscy zapaśnicy reprezentują barwy RCSZ „Olimpijczyk”, który wywalczył w klasyfikacji drużynowej  pierwsze miejsce.

W zawodach wzięło udział 103 zawodników (w tym dziewięciu z Olimpijczyka) z 27 Klubów z Polski (w tym ekipa z Danii).