Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów

 

Finał Regionalnego Konkursu Czytelniczego nie odbędzie się zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami - w związku z sytuacją pandemiczną. O nowym terminie poinformujemy. Przepraszamy za niedogodności.

Z ogromnym żalem informujemy, że ze względu na obecną sytuację w kraju oraz rozporządzenie MEiN, ograniczające udostępnianie pomieszczeń szkolnych  do przeprowadzania poszczególnych stopni konkursów, olimpiad lub turniejów, innych niż tych, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 8 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty zawieszamy prace nad XX REGIONALNYM KONKURSEM WIEDZY O KULTURZE ZIEMI RADOMSKIEJ do odwołania. O wszelkich zmianach będziemy Państwa informować na bieżąco.

XX Regionalny Konkurs Wiedzy o Kulturze Ziemi Radomskiej -  zmiana terminu: I etap (test) dla nowych grup: 29 marca godz.15. ZSSiH
REGIONALNY KONKURS CZYTELNICZY 2021 Dziękujemy za udział w teście! Finalistów zapraszamy do ostatniego etapu, który odbędzie się 12 kwietnia o godz. 13.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu przy ul. Piłsudskiego 12. Wyniki testu:
UWAGA! Zmiana terminów Regionalnego Konkursu Czytelniczego: 22 lutego - zgłoszenia 01 marca - test ze znajomości wybranych książek (ZSB, godz. 15.00) finał - bez zmian 22 lutego - finał ubiegłorocznego konkursu W sytuacji, gdy  nauczanie zdalne przedłuży się do marca, będzie kolejna zmiana
REGULAMIN XX REGIONALNEGO KONKURSU WIEDZY O KULTURZE ZIEMI RADOMSKIEJ
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Regionalnego Konkursu Czytelniczego dla szkół ponadpodstawowych. Mamy nadzieję, że mimo trudnej sytuacji, uda się ten konkurs przeprowadzić. Regulamin, (wersja do edycji) Oczywiście, terminy mogą się zmienić, ale o tym będziemy informować na bieżąco. Maria Pacholec
Konkurs Czytelniczy Wyniki Testu 2020 Finalistów zapraszamy do ostatniego etapu, który odbędzie się 2 kwietnia o godz. 12.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu przy ul. Piłsudskiego 12. Protokół
XIX REGIONALNY KONKURS WIEDZY O KULTURZE ZIEMI RADOMSKIEJ Regulamin  Stefan Rosiński: Jedlińsk - okruchy historii. Jedlińskie kusaki
REGIONALNY KONKURS CZYTELNICZY dla szkół ponadpodstawowych '2020 Regulamin
Finały XVIII Regionalnego Konkursu Wiedzy o Kulturze Ziemi Radomskiej za nami Zobacz zdjęcia  Od osiemnastu lat Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów organizuje społecznie konkurs poszerzający wśród młodzieży wiedzę o naszej „małej ojczyźnie”. W tym roku 13 szkół mierzyło się z zadaniami dotyczącymi historii, kultury, środowiska przyrodniczego Radomia i Jedlni oraz znajomości historii Republiki Radomskiej... Czytaj dalej
Wyniki finału II Regionalnego Konkursu Czytelniczego dla szkół ponadgimnazjalnych 6 maja 2019 roku w Bibliotece Miejskiej w Radomiu odbyły się finały II-ego Regionalnego Konkursu Czytelniczego dla szkół ponadgimnazjalnych. Jury złożone z nauczycieli polonistów, członków Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów oraz bibliotekarzy spośród 12-u występujących finalistów wyłoniło 3 zwycięzców Konkursu: Miejsce I – Maja Szydłowska z IV LO, podopieczna p. Michała Kańskiego Miejsce II - Natalia Kosel z II LO, podopieczna p. Sylwii Okomskiej-Kacy Miejsce III- Dominika Olek z IV LO, podopieczna p. Magdaleny Jankowskiej Wyróżnienia otrzymały: Julia Bassaj z IV LO –podopieczna p. Magdaleny Jankowskiej Aleksandra Sobol z III LO- podopieczna p. Wisławy Frydrych Kinga Sułek z IV LO- podopieczna p. Magdaleny Jankowskiej Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy!
Finał  II Regionalnego Konkursu Czytelniczego  odbędzie się 6 maja o godz. 11.00. (poniedziałek) w Bibliotece Miejskiej przy ul. Piłsudskiego. REGIONALNY KONKURS CZYTELNICZY 2019 - WYNIKI Regionalny Konkurs Czytelniczy 2018 XVIII Regionalny Konkurs Wiedzy o Kulturze Ziemi Radomskiej
Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów istnieje już 25 lat.
Siedziba Zarządu Głównego znajduje się w Warszawie przy ul. Świętojerskiej 9.
Skład Zarządu stanowią:
Jarosław Wowak – przewodniczący
Iwona Artowicz-Skowrońska – wiceprzewodnicząca
Bożena Czarnecka-Akus – skarbnik
Teresa Zawisza-Chlebowska – sekretarz
Maria Gudro-Homicka  - członek Zarządu

Radomski oddział istnieje od roku 1998.
Obecnie ma siedzibę w Zespole Szkół Budowlanych w Radomiu przy ul. Kościuszki 7.
Zarząd  oddziału stanowią:
Maria Pacholec – przewodnicząca
Elżbieta Zawodnik – wiceprzewodnicząca
Izabela Tomczyk-Spólna – wiceprzewodnicząca
Anna Jeżak – skarbnik
Małgorzata Maciaszczyk – sekretarz

Kontakt: M. Pacholec, tel. 664942571, e-mail: mariola.pacholec@interia.pl