6 listopada 2019

SALA KINOWA w ZSB – warsztaty filmowe

Aktualności

W Sali Kinowej Zespołu Szkół Budowlanych w Radomiu uczniowie liceów i techników z Radomia i Pionek spotkali się 6 listopada 2019 r. podczas warsztatów filmowych. To pierwsze zajęcia z cyklu, który zakończy się w czerwcu 2020 r.

RELACJA FILMOWA

Udział w warsztatach jest dobrowolny. Chętni mogli zgłaszać się za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie. Uczestnikami są pasjonaci, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania, a wielu z nich bardzo poważnie myśli o związaniu przyszłości ze sztuką filmową.

Przez kolejne miesiące będą mieli wiele okazji, by poszerzać swoją wiedzę i zdobywać nowe umiejętności. Będzie się na to składać: analizowanie filmów, poznawanie tajników pracy ekipy realizacyjnej, a nawet bycie za lub przed kamerą. Pretekstem do stworzenia własnego filmu stanie się konkurs na etiudę filmową związaną tematycznie z historią najbliższych okolic, który zostanie ogłoszony niebawem.

Pierwsze zajęcia prowadził Kierownik Pracowni Nowych Mediów MOK „Amfiteatr”, p. Michał Grosiak. Następne odbędą się w piątek, 29 listopada, w godz. 16-18. Prowadzącym będzie radomski historyk, reżyser, twórca filmowy Przemysław Bednarczyk.

Oto terminarz kolejnych warsztatów:
29 listopada (piątek), godz. 16., prowadzący: Przemysław Bednarczyk
10 grudnia (wtorek), godz. 16., prowadząca: Marta Matuszak,
08 stycznia (środa), godz. 16., prowadzący: dr Karol Jerzy Mateusz Jachymek,
20 stycznia (poniedziałek), godz. 9-15, prowadząca: Katarzyna Zabłocka,
05 lutego (środa), godz. 16., prowadzący: dr Maciej Dowgiel,
17 marca (wtorek), godz. 16., prowadzący: Jarosław Basaj,
01 kwietnia (środa), godz. 16., prowadzący: Bogusław Bek,
22 kwietnia (środa), godz. 16. prowadzący: Michał Musialik,
w maju będą odbywać się warsztaty realizatorskie, których opiekunami będą: Krzysztof Ziembicki i Michał Grosiak z Pracownia Nowych Mediów.

Przedsięwzięcie współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Zajęcia organizowane przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny we współpracy z radomską Delegaturą Instytutu Pamięci Narodowej, Stowarzyszeniem Radomski Czerwiec 76, portalem internetowym Dokumentalny RADOM, Pracownią Nowych Mediów Miejskiego Ośrodka Kultury Amfiteatr oraz Kinem Szkolnym Zespołu Szkół Budowlanych w Radomiu.

Koordynatorem projektu jest Lider Filmoteki Szkolnej Jarosław Basaj. Współpraca: Michał Musialik, Michał Grosiak. Chętnych zapraszamy do zgłaszania się i udziału w kolejnych spotkaniach (liczba miejsc ograniczona).

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów dostępnych na stronie CoZaDzień (autor: Piotr Nowakowski)

 

więcej na stronie filmowy.radom.pl