5 lutego 2020

Warsztaty dla uczniów

Aktualności

Kolejne warsztaty odbyły się w naszej szkole w środę, 5 lutego. Tym razem było dużo przydatnej wiedzy i umiejętności dla maturzystów – jak wykorzystać znajomość filmów na egzaminie dojrzałości, o różnych sposobach ukazywania bohaterstwa i fenomenie wyjątkowego aktora Zbigniewa Cybulskiego rozmawialiśmy podczas warsztatów w Sali Kinowej ZSB w Radomiu.

– To były bardzo wartościowe zajęcia. Wykorzystam je, przygotowując się do matury – powiedział po warsztatach jeden z uczestników. – Prowadzący zwrócił nam uwagę na kilka rzeczy, które wcześniej nie były tak oczywiste. Teraz bardziej rozumiem na przykład symbolikę niektórych scen z filmów Andrzeja Wajdy, bo umiem je zestawić z malarstwem Wróblewskiego czy dramatem Wyspiańskiego – dodał.

Zajęcia odbyły się 5 lutego 2020 roku w Zespole Szkół Budowlanych w Radomiu. Organizowane w ramach programu Filmoteka Szkolna przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny, przedsięwzięcie współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

więcej