6 czerwca 2020

Uczniowie ZSB zwycięzcami w konkursach

Aktualności

Znamy wyniki etapu wojewódzkiego OMKK „Poznajemy Ojcowiznę”. Nasi maturzyści zgarnęli nagrody i będą reprezentować województwo w finale centralnym konkursu.

I miejsce w kategorii prac multimedialnych zdobyli Magda Karasek (4tbd) i Mateusz Rutkowski (4tb2) za grę perswazyjną o dr. Richardzie Wunschu. I miejsce w kategorii prac zbiorowych za pracę poświeconą radomskiej kapeli podwórkowej „Halniacy” uzyskali także Mateusz i Magda oraz Dominik Nitek (4tb2) i Daniel Terlecki (4tbd). Opiekunem obu nagrodzonych prac jest pani Iwona Nabzdyk.

Na zdjęciach autorzy pracy z kapelą podwórkową „Halniacy” oraz z grą perswazyjną.

W piątek 5 czerwca na profilu facebookowym Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych zostały ogłoszone wyniki XII edycji ogólnopolskiego konkursu na projekt historyczny pt. Póki nie jest za późno. Organizatorem wydarzenia było Muzeum, któremu wsparcia udzieliło Starostwo Powiatowe w Nysie. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawował Wojewoda Opolski Adrian Czubak, Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła i Opolski Kurator Oświaty Michał Siek. Patronat medialny nad konkursem objęły Telewizja Polska w Opolu, Radio Opole, Radio Doxa, „Nowa Trybuna Opolska” oraz „Nowiny Nyskie”.

Do udziału w XII edycji konkursu zakwalifikowało się 25 projektów przygotowanych przez 71 uczestników. Uczeń naszej szkoły Mateusz Rutkowski z klasy 4tb2 za projekt pt. Spotkanie z historią – czyli rzecz o poszukiwaniach Richarda Wünscha (165 pkt.), przygotowany pod opieką Iwony Nabzdyk, zdobył III miejsce. Wśród prac nagrodzonych rywalizacja była wyrównana (od II miejsca dzieliło Mateusza 0,5 pkt, a od pierwszego 2 pkt.)