8 października 2022

Uczniowie ZSB z medalami na międzynarodowych zawodach sportowych

Aktualności Sport

49 Międzynarodowy Memoriał im. Władysława Miazio – III Jesienny Puchar Polski Kadetów w zapasach stylu klasycznym odbył się w Radomiu, w hali sportowej Zespołu Szkół Budowlanych, w dniach 23-25. września 2022 r.

W zawodach wzięło udział 177 zawodników z 50 klubów z Polski i ekipy zagraniczne, m.in. Niemcy, Duńczycy, Ukraińcy.

W barwach „Olimpijczyka” wystartowało siedmiu zawodników. Najbliżej podium był Marcel Sosnowski z klasy 1tg1, który ostatecznie zajął V miejsce. Zawody były również okazją do podziękowania byłej dyrektorce ZSB, pani Jolancie Skoczylas, za wieloletnie wspieranie Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz radomskich zapasów.


Marcel Sosnowski klasy 1tg1 zdobył złoty medal na Międzynarodowym Turnieju im. Jana Czai w zapasach stylu klasycznym w grupie wiekowej Dzieci, Młodzików oraz Kadetów, które odbyły się w Katowicach 1 października 2022 r.

Marcel Sosnowski  z klasy 1tg1 i Bartłomiej Figura z klasy 3 MTp wywalczyli brązowe medale Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kadetów w Zapasach w Stylu Klasycznym, które odbyły się w Raciborzu w dniach 7-08. października 2022 r. Gratulacje!Mateusz Magierek z klasy 1tw zdobył srebrny medal podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Makroregionu Młodzików w zapasach w stylu klasycznym, które odbyły się w sobotę 8. października 2022 r. w hali sportowej ZSB. Zawody oficjalnie otworzyła pani dyrektor Maria Świerczyńska. Do rywalizacji przystąpiło  82 zawodników z 18 klubów. Mateusz Magierek jest  reprezentantem zwycięskiego klubu RCSZ „Olimpijczyk”.