21 kwietnia 2023

Beksiński w Radomiu – uczniowie ZSB na wystawie w Kamienicy Deskurów

Aktualności

Osiem oryginalnych i nieznanych szerszej publiczności obrazów Zdzisława Beksińskiego oraz jego fotografie, fotomontaże i grafiki komputerowe mieli okazję obejrzeć uczniowie ZSB w Radomiu z klasy 3wp, którzy wraz z wychowawcą wybrali się na wystawę zorganizowaną przez Resursę Obywatelską w Kamienicy Deskurów Rynek 14.

Uczniowie wzięli udział w multimedialnym wykładzie biograficznym, który stał się doskonałym uzupełnieniem informacji na temat jednego z najciekawszych i najbardziej intrygujących współczesnych artystów.

To kolejne spotkanie młodzieży z twórczością i losami Zdzisława Beksińskiego. Przed wizytą na wystawie uczniowie obejrzeli film pt. „Ostatnia rodzina” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiegooraz oraz wysłuchali wykładu filmoznawcy z Muzeum Kinematografii w Łodzi pt.: „Szaleństwo codzienności, codzienne szaleństwo, czyli słów kilka o życiu artystów”.