24 października 2022

Uczniowie klasy 4bdp poznali surrealny wymiar świata w filmie animowanym

Aktualności

Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Radomiu biorą udział w nowatorskim programie edukacyjnym Malarskość Filmu 4.0 upowszechniającym wiedzę o najważniejszych polskich filmach zainspirowanych malarstwem i grafiką. Znani filmoznawcy przybliżają sylwetki sławnych reżyserów i wybitnych artystów oraz ich dzieła. 

Pierwsze spotkanie odbyło się 24 października 2022 r. Jego temat: „Surrealny wymiar świata w animacji Daniela Szczechury Fatamorgana 1„. Wzięli w nim udział uczniowie klasy 4bdp wraz z wychowawczynią, panią Urszulą Węgrzycką.

Zajęcia odbywają się w szkolnej sali kinowej i składają się z trzech części: prelekcja, którą prezentuje dr Maciej Dowgiel, seans filmowy i warsztat kreatywny, który prowadzi p. Jarosław Basaj. Wykonane przez młodzież prace plastyczne i filmowe zostaną zaprezentowane na wystawie on-line na stronie internetowej Muzeum Kinematografii w Łodzi.