11 września 2021

Uczniowie, absolwenci, nauczyciele, trenerzy ZSB – najlepsi w kraju

Sport
Mistrzostwa Polski Seniorów w Zapasach w stylu klasycznym – bezwzględna dominacja Olimpijczyka Radom.
W zakończonych w sobotę, 11 września, Mistrzostwach Polski niesamowity sukces odnieśli zawodnicy Olimpijczyka Radom. Zdobyli 3 złote, 3 srebrne i 4 brązowe medale, a klub zajął pierwsze miejsce w rywalizacji drużynowej.
Złote medale zdobyli: Arkadiusz Kułynycz, Patryk Bednarz i Przemysław Piątek, srebrne: Wojciech Kański, Bartłomiej Klimek i Piotr Puchalski, brązowe: Łukasz Fafiński, Mateusz Kareciński, Michał Kośla i Grzegorz Kunkel.
Do sukcesów zawodników przyczynili się trenerzy – nauczyciele naszej szkoły: Zdzisław Kolanek, Włodzimierz Zawadzki, który jest także szkoleniowcem kadry narodowej, oraz Łukasz Fafiński, który wywalczył podczas mistrzostw brązowy medal.
Olimpijczyk od wielu lat jest najlepszym klubem w kraju, ale tak dobrych wyników jeszcze nie było! Niewątpliwie to efekt wytężonej pracy wszystkich – trenerów, zawodników, działaczy.
Prezesem RCSZ Olimpijczyk Radom jest pani wicedyrektor Maria Świerczyńska.
Więcej na stronie Olimpijczyk Radom