9 marca 2024

Uczeń ZSB w Radomiu finalistą ogólnopolskiego konkursu „Złota Kielnia”

Aktualności

Błażej Wróbel z klasy 3TSp w finale centralnym ogólnopolskiego konkursu „Złota Kielnia” zajął szóste miejsce w konkurencji: montaż systemów suchej zabudowy. Udział w finale zwalnia z egzaminu zawodowego, dzięki uzyskaniu zaświadczenia dołączonego do dyplomu. Jest ono honorowane przez OKE i niektóre cechy rzemieślnicze. Gratulujemy!

Finaliści odebrali także cenne nagrody. Najlepszy laureat otrzymał statuetkę z Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz nagrodę rzeczową od Toruńskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole. Najlepszy praktyk – statuetkę z Polskiej Izby Budownictwa. Najlepszy teoretyk – dyplom, puchar oraz nagrodę od Rzecznika Praw Dziecka. A Departament Architektury, Budownictwa i Geodezji w Ministerstwie Rozwoju i Technologii już po raz czwarty ufundował dodatkowe nagrody – bony do Castoramy dla najlepszych w swoich kwalifikacjach – najlepszego finalisty, praktyka i szkoły.

Turniej daje możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności, poznania kolegów z całej Polski i wymiany doświadczeń. Odbył już po raz dziesiąty na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, w dniach 30 stycznia – 02 lutego 2024 roku.