17 grudnia 2021

Tydzień filmowy i Noc Filmowa

Aktualności
NOC FILMOWA17 grudnia 2021 r. o godz. 19.00, rozpoczęła się Noc Filmowa pod hasłem „Przegląd gatunków filmowych”. Zgromadzeni w sali kinowej uczniowie wraz z nauczycielami obejrzeli filmy reprezentujące różne gatunki – komedię kryminalną, film sensacyjny, dramat biograficzny, horror, komedię romantyczną. Spotkanie zakończyło się w sobotni poranek około godziny 7:00. Seanse połączone były z dyskusjami na temat filmów, kreatywnymi działaniami, pozwalającymi bliżej poznać cechy poszczególnych gaunków.

TYDZIEŃ FILMOWYOd 13 do 17 grudnia w naszej szkole odbyły się lekcje filmowe w ramach spotkań z filmami ukazującymi realia stanu wojennego ogłoszonego w Polsce 13 grudnia 1981 roku. Każdego dnia uczniowie i nauczyciele brali udział w wykłądach, dyskusjach i seansach według ustalonego harmonogramu. Wszystkie seanse i powiązane z nimi zajęcia edukacyjne odbywały się w szkolnej sali kinowej. Udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych oraz Liceum Feniks.