22 października 2021

Systemy Suchej Zabudowy Radom 2021

Aktualności

Ogólnopolski konkurs Systemy Suchej Zabudowy Radom 2021

Konkurs budowlany Systemy Suchej Zabudowy Radom 2021 odbył się w hali ZSB w Radomiu w dniach: 21 i 22 października 2021.
Zadaniem uczestników było wykonanie montażu na profesjonalnie przygotowanych stanowiskach. Wśród najlepszych znalazł się Mikołaj Kaczmarek, uczeń trzeciej klasy o profilu: monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Formuła zawodów oparta jest na procedurach międzynarodowych konkursów WorldSkills i EuroSkills, które promują naukę zawodu oraz współpracę świata biznesu i pracy ze szkołami i innymi instytucjami kształcącymi zawodowo.

Wydarzenie jest częścią międzynarodowego projektu Erasmus+ „WeRskills – platforma informacyjno-konsultacyjna wspierająca proces pozyskiwania talentów do udziału w konkursach umiejętności zawodowych na poziomie krajowym i europejskim” realizowanego przez Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji, Konfederacja Budownictwa i Nieruchomości, Fundacja Edukacji Rozwoju i Innowacji, National Federation of Hungarian Building Contractors oraz Education & Information Technology Centre.

Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Radomia.
Relacja video: Telewizja DAMI