Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów

 

REGIONALNY KONKURS CZYTELNICZY 2022-wyniki testu

 
ZAPROSZENIE DO KINA

Z przyjemnością informuję o specjalnym pokazie nagrodzonego Złotymi Lwami na 46. FPFF w Gdyni filmu „Wszystkie nasze strachy” - w poniedziałek, 24 stycznia 2022 r., godz. 18.00

Po seansie z widzami spotkają się twórcy:

Kuba Kosma – producent filmu

Katarzyna Sarnowska – współautorka scenariusza

 

 Serdecznie zapraszam


Drodzy miłośnicy Konkursu Regionalnego!

Z powodu niepewnej sytuacji epidemicznej i zagrożenia brakiem możliwości realizowania założeń XX Regionalnego Konkursu Wiedzy o Kulturze Ziemi Radomskiej w pełni, informujemy, że zawieszamy tegoroczną edycję. O wszelkich zmianach będziemy Państwa informowali na bieżąco. Z życzeniami Udanego Nowego Roku zarząd SNaP oddz. w Radomiu


REGIONALNY KONKURS CZYTELNICZY dla szkół ponadpodstawowych

Ideą Regionalnego Konkursu Czytelniczego, organizowanego od piętnastu lat, jest promowanie pasji czytelnictwa oraz doskonalenie umiejętności czytania, rozumienia i interpretacji tekstu literackiego. Działania konkursowe mają na celu rozwijanie wyobraźni i kreatywności młodzieży oraz pogłębianie znajomości literatury, a także kształtowanie wrażliwości  na piękno słowa. Rozbudzając pasje czytelnicze uczniów, stajemy się alternatywą wobec powszechnej dziś  kultury obrazkowej. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół ponadpodstawowych z Radomia i powiatu radomskiego. Reprezentanci szkół mają za zadanie przeczytać 4 powieści z wybranego zestawu  konkursowej listy lektur.

 

Szczegóły w REGULAMINIE - do pobrania


Wyniki IV Regionalnego Konkursu Czytelniczego

W poniedziałek 7 czerwca 2021 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu przy ul. Piłsudskiego 12 odbył się finał IV Regionalnego Konkursu Czytelniczego. Do ostatniego etapu zmagań konkursowych przystąpiło dziesięć osób, które zaprezentowały książkę wybraną spośród dziesięciu zaproponowanych w regulaminie konkursu. Na ostateczny wynik złożyły się ocena prezentacji oraz wynik testu ze znajomości obowiązujących w tej edycji lektur.

Komisja, składająca się z przedstawicielek Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów (Elżbieta Zawodnik, Izabela Tomczyk-Spólna, Elżbieta Kancler-Ludwicka) oraz Miejskie Biblioteki Publicznej (Marta Trojanowska), ustaliła następujące wyniki:

I miejsce – Julia Nowak z I LO (opiekun – Agnieszka Pankowska)

I miejsce – Wiktoria Czyżewska z III LO (opiekun – Agnieszka Czaj)

II miejsce – Natalia Łuczkiewicz z IV LO (opiekun – Magdalena Jankowska)

III miejsce – Paulina Stawińska z IV LO (opiekun – Beata Olczykowska)

Wszyscy uczestnicy finału otrzymali dyplomy, podziękowania oraz nagrody - oczywiście głównie w postaci książek. Nagrody ufundowali Miejska Biblioteka Publiczna oraz radomski oddział Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym.


 

Finał Regionalnego Konkursu Czytelniczego odbędzie się w poniedziałek 07 czerwca o godz.13.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Mamy nadzieję, że ten termin, w przeciwieństwie do poprzednich, już się nie zmieni.


Z ogromnym żalem informujemy, że ze względu na obecną sytuację w kraju oraz rozporządzenie MEiN, ograniczające udostępnianie pomieszczeń szkolnych  do przeprowadzania poszczególnych stopni konkursów, olimpiad lub turniejów, innych niż tych, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 8 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty zawieszamy prace nad XX REGIONALNYM KONKURSEM WIEDZY O KULTURZE ZIEMI RADOMSKIEJ do odwołania. O wszelkich zmianach będziemy Państwa informować na bieżąco.


XX Regionalny Konkurs Wiedzy o Kulturze Ziemi Radomskiej -  zmiana terminu:

I etap (test) dla nowych grup: 29 marca godz.15. ZSSiH


REGIONALNY KONKURS CZYTELNICZY 2021

Dziękujemy za udział w teście!

Finalistów zapraszamy do ostatniego etapu, który odbędzie się 12 kwietnia o godz. 13.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu przy ul. Piłsudskiego 12.

Wyniki testu:


UWAGA! Zmiana terminów Regionalnego Konkursu Czytelniczego:

22 lutego - zgłoszenia

01 marca - test ze znajomości wybranych książek (ZSB, godz. 15.00)

finał - bez zmian

22 lutego - finał ubiegłorocznego konkursu

W sytuacji, gdy  nauczanie zdalne przedłuży się do marca, będzie kolejna zmiana


REGULAMIN XX REGIONALNEGO KONKURSU WIEDZY O KULTURZE ZIEMI RADOMSKIEJ


Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Regionalnego Konkursu Czytelniczego dla szkół ponadpodstawowych.

Mamy nadzieję, że mimo trudnej sytuacji, uda się ten konkurs przeprowadzić.

Regulamin, (wersja do edycji)

Oczywiście, terminy mogą się zmienić, ale o tym będziemy informować na bieżąco.

Maria Pacholec


Konkurs Czytelniczy Wyniki Testu 2020

Finalistów zapraszamy do ostatniego etapu, który odbędzie się 2 kwietnia o godz. 12.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu przy ul. Piłsudskiego 12.

Protokół


XIX REGIONALNY KONKURS WIEDZY O KULTURZE ZIEMI RADOMSKIEJ Regulamin  Stefan Rosiński: Jedlińsk - okruchy historii. Jedlińskie kusaki


REGIONALNY KONKURS CZYTELNICZY dla szkół ponadpodstawowych '2020 Regulamin

Finały XVIII Regionalnego Konkursu Wiedzy o Kulturze Ziemi Radomskiej za nami

Zobacz zdjęcia 

Od osiemnastu lat Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów organizuje społecznie konkurs poszerzający wśród młodzieży wiedzę o naszej „małej ojczyźnie”. W tym roku 13 szkół mierzyło się z zadaniami dotyczącymi historii, kultury, środowiska przyrodniczego Radomia i Jedlni oraz znajomości historii Republiki Radomskiej...

Czytaj dalej


Wyniki finału II Regionalnego Konkursu Czytelniczego dla szkół ponadgimnazjalnych

6 maja 2019 roku w Bibliotece Miejskiej w Radomiu odbyły się finały II-ego Regionalnego Konkursu Czytelniczego dla szkół ponadgimnazjalnych. Jury złożone z nauczycieli polonistów, członków Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów oraz bibliotekarzy spośród 12-u występujących finalistów wyłoniło 3 zwycięzców Konkursu:

Miejsce I – Maja Szydłowska z IV LO, podopieczna p. Michała Kańskiego

Miejsce II - Natalia Kosel z II LO, podopieczna p. Sylwii Okomskiej-Kacy

Miejsce III- Dominika Olek z IV LO, podopieczna p. Magdaleny Jankowskiej

Wyróżnienia otrzymały:

Julia Bassaj z IV LO –podopieczna p. Magdaleny Jankowskiej

Aleksandra Sobol z III LO- podopieczna p. Wisławy Frydrych

Kinga Sułek z IV LO- podopieczna p. Magdaleny Jankowskiej

Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy!


Finał  II Regionalnego Konkursu Czytelniczego  odbędzie się 6 maja o godz. 11.00. (poniedziałek) w Bibliotece Miejskiej przy ul. Piłsudskiego.

REGIONALNY KONKURS CZYTELNICZY 2019 - WYNIKI

Regionalny Konkurs Czytelniczy 2018

XVIII Regionalny Konkurs Wiedzy o Kulturze Ziemi Radomskiej


Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów istnieje już 25 lat.
Siedziba Zarządu Głównego znajduje się w Warszawie przy ul. Świętojerskiej 9.
Skład Zarządu stanowią:
Jarosław Wowak – przewodniczący
Iwona Artowicz-Skowrońska – wiceprzewodnicząca
Bożena Czarnecka-Akus – skarbnik
Teresa Zawisza-Chlebowska – sekretarz
Maria Gudro-Homicka  - członek Zarządu

Radomski oddział istnieje od roku 1998.
Obecnie ma siedzibę w Zespole Szkół Budowlanych w Radomiu przy ul. Kościuszki 7.
Zarząd  oddziału stanowią:
Maria Pacholec – przewodnicząca
Elżbieta Zawodnik – wiceprzewodnicząca
Izabela Tomczyk-Spólna – wiceprzewodnicząca
Anna Jeżak – skarbnik
Małgorzata Maciaszczyk – sekretarz

Kontakt: M. Pacholec, tel. 664942571, e-mail: mariola.pacholec@interia.pl