21 stycznia 2022

Realizacja Budżetu Obywatelskiego 2021

Aktualności

W Zespole Szkół Budowlanych w Radomiu zrealizowaliśmy trzy projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021. Wzięło w nich udział ponad 900 uczniów różnych radomskich szkół oraz dzieci w wieku przedszkolnym, wyświetlono około 40 filmów, przeprowadzono 60 warsztatów.

Zajęcia trwały od marca do grudnia 2021 roku. Odbyły się w sali kinowej ZSB w Radomiu przy ul. Kościuszki 7 (dla ponad 400 przedszkolaków i uczniów klas 1-3 z opiekunami) oraz w wirtualnych salach e-Kina Pod Baranami i na platformie zoom (dla około 500 uczniów klas 4-8 oraz liceów i techników z nauczycielami). Były to projekty:

– „Kierujemy się dobrymi motywami. Jak to wykorzystać na maturze i w życiu?” dla uczniów liceów i techników – to cykl warsztatów, prelekcji i seansów filmowych podczas których omawiane były różne zagadnienia dotyczące współczesnego świata, wartości ważnych w życiu oraz motywy i ich funkcjonowanie w tekstach kultury,

– „Uwaga! Internet. Bezpiecznie i przyjaźnie” dla uczniów klas 4-8 – to cykl warsztatów połączonych z seansami filmowymi dla uczniów szkół podstawowych, dzięki którym poznawali podstawy bezpieczeństwa i zasady udziału w społeczności internetowej,

– „Filmowe poranki dla najmłodszych” dla uczniów klas 1-3 i przedszkolaków – to zajęcia prowadzone w formie zabaw edukacyjnych i prelekcji, których tematyka związana jest z treścią prezentowanych filmów.

Uczestnicy filmowych poranków wykonali prace plastyczne, które można podziwiać na stronie www.filmowy.radom.pl.

Podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu. Bez ich wsparcia i zaangażowania nie udałoby się nic:
Dyrekcja Zespołu Szkół Budowlanych: Pani Jolanta Skoczylas, Pani Lidia Staniszewska, Pani Maria Świerczyńska, Pani Agnieszka Taborek.
Kierownictwo warsztatów szkolnych: Pani Katarzyna Trybuła.
Księgowość: Panie Małgorzata Michalec-Żmijewska, Małgorzata Mąkosa, Małgorzata Wrońska.
Wydział Edukacji oraz Referat Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta Radom.
Trenerzy: Katarzyna Czubinska, Małgorzata Krejmer, Karol Jachymek, Maciej Dowgiel;
e-kino Kino Pod Baranami: Wojciech Drąg i Wojciech Kampa;
Dystrybutorzy: Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, VIVARTO, Best Film, KAZstudio, Momakin, TV Studio Filmów Animowanych Sp. z o.o., Studio Filmów Rysunkowych; Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Koordynatorem i jednym z trenerów był Pan Jarosław Basaj, nauczyciel języka polskiego w ZSB.

Dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych projektach, które Zespół Szkół Budowlanych w Radomiu organizuje dla mieszkańców Radomia i województwa mazowieckiego!