30 listopada 2022

Profilaktyka raka piersi – spotkanie w ZSB z Fundacją Wsparcie na Starcie!

Aktualności

Uczennice klas czwartych uczestniczyły w „BIUSTOpogadance” Fundacji Wsparcie na Starcie! Promuje ona dbanie o zdrowie wśród młodych kobiet poprzez profilaktykę raka piersi i brafitting.

Uczestniczki dowiedziały się, jak można rozpoznać niepokojące zmiany w piersiach, stosując samokontrolę. Panie prowadzące spotkanie podzieliły się również radami dotyczącymi tego, jak powinien wyglądać prawidłowo dobrany biustonosz. Rozmowa pozwoliła oswoić trudny temat, a spotkanie z pewnością wpłynie na wdrożenie zdrowych nawyków na całe życie. Każda uczestniczka złożyła uroczyste ślubowanie zobowiązujące do dbania o własne zdrowie oraz do przekazania nabytej wiedzy wszystkim kobietom w najbliższym otoczeniu.