21 marca 2023

Pierwszy Dzień Wiosny

Aktualności

21 marca każdego roku jest dla wielu ludzi dniem wyjątkowym. Tego dnia zaczyna się kalendarzowa wiosna. A wiosną wszystko wokół budzi się do życia, dni stają się cieplejsze i to napawa nas optymizmem.

Ten dzień był również wyjątkowy dla klas 1tbd i 1tos, które razem z wychowawczyniami wybrały się do Parku Trampolin, żeby aktywnie spędzić czas i wspólnie celebrować Pierwszy Dzień Wiosny. Tego czasu i świetnych nastrojów nie popsuł nam nawet padający deszcz.

Skakanie rozpoczęło się od przedstawienia regulaminu i rozgrzewki, którą zapewnili nam trenerzy Parku. Później czekała nas już tylko zabawa, urozmaicona konkursami z nagrodami a po skakaniu wspólnie uzupełniliśmy utracone podczas wysiłku fizycznego kalorie.

Należy także pamiętać, że 21 marca jest Światowym Dniem Zespołu Downa, nazywanym inaczej Dniem Kolorowej Skarpetki. Data 21 nie jest przypadkowa, gdyż nawiązuje do obecności dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów. My, jednocząc się z osobami dotkniętymi zespołem Downa, założyliśmy kolorowe skarpetki nie do pary, które są synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego, z którym borykają się na co dzień osoby z zespołem Downa. Niech ich życie będzie barwne i szczęśliwe.