18 lutego 2022

Paczka na Kresy

Aktualności

Samorząd Uczniowski ZSB zachęca wszystkich uczniów i nauczycieli do włączenia się w akcję „Paczka na Kresy”.

 

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy, po raz kolejny chcemy jako społeczność szkolna włączyć się do udziału w akcji „Paczka na Kresy”, skierowanej do Polaków mieszkających za wschodnią granicą Polski. Pomimo trwającej pandemii oraz innych trudnych okoliczności, chcemy dzielić się radością, nadzieją i miłością z drugim człowiekiem. Proponowana akcja „Paczka na Kresy” polega na zbiórce darów i funduszy przeznaczonych na świąteczne paczki dla Polaków z Litwy i Ukrainy. Akcja w szkole będzie trwała od 21 lutego do 14 marca 2022 roku. Artykuły można przynosić do gabinetu nr 15, pedagog Małgorzata Krejmer.

W akcji zbierane będą:

 

1. produkty spożywcze, takie jak:
– kawa, herbata liściasta, ekspresowa, owocowa, kakao naturalne, rozpuszczalne, słodycze: czekolada, praliny, cukierki, ciastka, czekoladki, chałwa, pierniki, ciasta zapakowane hermetycznie, bombonierki, ptasie mleczko, galaretki, batony czekoladowe, owocowe, delicje, sezamki;
– owoce kandyzowane: figi, rodzynki, morele, skórka pomarańczowa, orzeszki, pistacje;
– przyprawy świąteczne: cynamon, kardamon, wanilia, goździki, posypki na ciast;
– konserwy, olej, przyprawy, owoce w puszce (np. ananasy, brzoskwinie), oliwki, suszone pomidory;
– makarony, kasze, cukier, mąka

 

2. środki czyszczące, dezynfekujące, środki do prania itp.,

 

3. środki higieniczne: pasty do zębów, mydła, żele, płyny do kąpieli,

 

4. medykamenty, kremy, środki opatrunkowe,

 

Miłym załącznikiem do paczek będą:
– własnoręcznie wykonane kartki świąteczne z życzeniami;