8 marca 2019

OSKARY BUDOWLANE 2019

Aktualności

Daniel Terlecki z klasy 3tbd wystąpił z zespołem GADY podczas szesnastej gali wręczenia nagród Uczniowskiej Akademii Filmowej – Oskary Budowlane 2019 w Zespole Szkół Budowlanych. W konkursie na najlepsze filmy-czołówki studniówkowe po raz pierwszy nie przyznano głównej nagrody. Uczniowie z klas 4tb2 oraz 3mLO odebrali wyróżnienia i słodkie nagrody.

W imprezie udział wzięły dyrektorki, wychowawcy i nauczyciele Zespołu Szkół Budowlanych i I Liceum Ogólnokształcącego Feniks oraz maturzyści, którzy zgłosili swoje filmy do konkursu, i uczniowie innych klas. Zebrani zobaczyli filmy ukazujące, jak maturzyści przygotowywali się do studniówki i jak bawili się w tę niezapomnianą noc oraz zgłoszone czołówki.

Autorami zdjęć filmowych oraz fotorelacji i fundatorami nagród podczas uroczystości byli: Pan Mirosław Kaszewski z firmy Video Efekt oraz Pan Krzysztof Rachalski z firmy Foto Sentia, którzy od lat współpracują z naszymi szkołami.

Wielką atrakcją tegorocznej imprezy był występ zespołu rokowego GADY, który brawurowo wykonał takie hity jak „Wehikuł czasu” i „Harley mój” z repertuaru grupy Dżem, „Ona jest ze snu” IRY, „Oprócz” Marka Jackowskiego, „Nie bez wiary” Carrion oraz własną kompozycję.
Wraz z Danielem grupę tworzą: Kacper, Alek, Mateusz i Filip. Występ zespołu GADY podobał się tak bardzo, że Pani Dyrektor Jolanta Skoczylas zażądała bisów. Gratulujemy.

Imprezę prowadziła Magdalena Karasek z klasy 3tbd, światłem operował Daniel Bujak z klasy 2tg1, za dźwięk odpowiedzialni byli panowie Marek Sawicki i Marek Szczygielski. Scenariusz przygotował p. Jarosław Basaj.
Kolejne Oskary Budowlane już za rok.

Na kanale YouTube Zespołu Szkół Budowlanych można zobaczyć filmy zrealizowane przez uczniów naszej szkoły. Niebawem również relacja z tegorocznej imprezy i ze studniówki.