1 grudnia 2019

Nocny Maraton Filmowy

Aktualności

Kolejny maraton filmowy za nami. Wzięło w nim udział ponad dwudziestu uczniów Budowlanki wraz z nauczycielami. Były seanse, występ zespołu rockowego, pizza i konkursy z nagrodami. Przegląd poświęciliśmy poznaniu różnych  gatunków filmowych. Każdy otrzymał maskotkę „Nocnego Marka”.

 

Spotkanie rozpoczęło się kilka minut po godzinie osiemnastej w piątek, 29 listopada 2019 r., zakończyło około szóstej trzydzieści rano następnego dnia. Uczestnicy obejrzeli cztery filmy. Poznali reprezentujący fantastykę naukową obraz, którego akcja toczyła się w środku gry komputerowej. Mieli okazję przekonać się, jakimi środkami filmowymi posługują się twórcy horroru. Poznali jednego z najodważniejszych super bohaterów oraz jego przerażającego przeciwnika. Przekonali się, jak konstruuje się fabułę dramatu, którego akcja toczy się wśród inteligentnych uczniów ubogiej dzielnicy. Emocje towarzyszyły do samego końca.

 

NMF w Budowlance to nie tylko projekcje. Specjalnie dla Uczestników Maratonu wystąpił zespół „Gady”, w którym gitarzystą jest uczeń klasy 4tbd Daniel Terlecki. Ich ekskluzywny występ bardzo podobał się publiczności, która wspólnie z artystami śpiewała znane przeboje. Sympatię okazywała także, machając światełkami latarek, co sprawiało, że w niewielkiej Sali Kinowej czuło się atmosferę wielkiego stadionowego koncertu.

 

Uczniowie wysłuchali prelekcji na temat reżyserów i gatunków filmowych. Zapoznali się z sylwetkami i dorobkiem reżyserskim takich znakomitości jak Steven Spielberg czy Christopher Nolan oraz Jordan Peele i John N. Smith. Przygotowali plakaty, oraz wzięli udział internetowym quizie. Sprawnie odpowiadali na pytania o historię kina i podejmowali dyskusje wokół filmów. Były także nagrody – niespodzianki.

 

Już niedługo kolejne wydarzenia filmowe w naszej Szkole.