8 marca 2024

Nasi uczniowie w finale wojewódzkiego konkursu ,,Budownictwo – moja przyszłość’’

Aktualności

Nasi uczniowie zdobyli trzecie miejsce drużynowo podczas finału wojewódzkiego konkursu ,,Budownictwo – moja przyszłość’’. W nagrodę otrzymali dyplom oraz Puchar Prezesa Instytutu Inicjatyw Edukacyjnych Sp.z.o.o. Konkurs odbył się w piątek, 8 marca, w siedzibie Wyższej Inżynierskiej Szkoły Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu przy ul. Grzybowskiej 4/6.

Do finału zakwalifikowało się 37 uczniów z siedmiu szkół, w tym ośmioro z Zespołu Szkół Budowlanych w Radomiu: Jacek Gołda z 5bp1, Jakub Michalski z 5bdp, Julia Gadajska, Michał Jaworski i Jakub Łukomski z 4 bdp oraz Weronika Wojtunik, Mateusz Sobczak i Antoni Sikora z klasy 4bp1. Tak liczną grupę laureatów przygotowały nauczycielki przedmiotów zawodowych Małgorzata Kapusta i Beata Figarska-Wysocka.

Dużym sukcesem może poszczycić się uczeń klasy przedmaturalnej Mateusz Sobczak, który indywidualnie zdobył drugie miejsce. Dzięki temu, jeśli zdecyduje się studiować na WISBiOP, przez rok będzie miał opłacone czesne. Oprócz miejsca na uczelni Mateusz otrzymał cenne nagrody rzeczowe od Rektora uczelni i Dyrektora Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

W czasie przerwy między konkursami drużynowym a indywidualnym uczniowie mogli zapoznać się z ofertą uczelni dla przyszłych studentów. Organizatorzy przygotowali dla nich pokazy w trzech laboratoriach: z materiałów budowlanych, mechaniki oraz wytrzymałości materiałów.

Konkurs odbywa się corocznie od 2012 roku z małą przerwą spowodowaną pandemią. Jego patronem jest Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa. Od początku cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów szkół budowlanych z całego kraju, wzięło w nim udział już tysiąc osób. W tym roku szkolnym do konkursu przystąpiło 10 szkół i 100 uczniów.

Uczniom Zespołu Szkół Budowlanych bardzo gratulujemy!