17 listopada 2022

Młodzież ZSB na zajęciach praktycznych w WISBiOP

Aktualności

Po przerwie spowodowanej pandemią uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w ramach lekcji z przedmiotów zawodowych ponownie mieli zajęcia w Wyższej Inżynierskiej Szkole Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy. W listopadzie uczniowie klas: 4tb1 i 3bdp wraz z opiekunami p. Karoliną Musiałek-Białas oraz Beatą Figarską-Wysocką uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych z wytrzymałości materiałów, fizyki budowli, mechaniki gruntów oraz pracowni bitumów.

Młodzież miała możliwość zapoznania się z historią uczelni oraz formami stacjonarnymi i niestacjonarnymi 7-semestralnych studiów inżynierskich na kierunku: budownictwo.

W ramach ćwiczeń laboratoryjnych uczniowie przygotowywali próbki do badań według ściśle określonych zaleceń normowych, wykonywali poszczególne badania na specjalistycznej aparaturze pomiarowej. Po zakończeniu ćwiczeń sprawdzali swoje wyniki z koleżankami i kolegami oraz z specyfikacjami technicznymi.

Zajęcia w laboratorium dla studentów WISBiOP bardzo podobały się młodzieży z Budowlanki. Wielu z nich wyraziło chęć studiowania na tej uczelni.