26 października 2023

Medale i nagrody dla uczniów i nauczycieli ZSB w Radomiu

Aktualności Sport

TOMASZ MITAL z klasy 1tg1 wywalczył złoty medal podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Makroregionu  w grupie wiekowej młodzik w zapasach w stylu klasycznym. Zawody odbyły się 21 października 2023 r. i zorganizowane zostały przez RCSZ „Olimpijczyk”, w barwach którego startował uczeń ZSB w Radomiu.


Uczniowie ZSB w Radomiu zdobyli 2 złote i 2 srebrne medale podczas Memoriału im. Jana Czai i Jana Adamaszka w zapasach w stylu klasycznym. Zawody odbyły się 14 października 2023 r. w Katowicach. 

I MIEJSCE (65 KG) – PRZEMYSŁAW ANDRYCHOWSKI  z klasy 1tg1
I MIEJSCE (110 KG) – MATEUSZ MAGIEREK  z klasy 2tw
II MIEJSCE (65 KG) – MARCEL SOSNOWSKI  z klasy 2 tg1
II MIEJSCE (110 KG) – IGOR KACZOR  z klasy 2tg1


MARCEL SOSNOWSKI z klasy 2tg1 zdobył SREBRNY MEDAL w kategorii wagowej do 60 kg
MATEUSZ MAGIEREK  z klasy 2tw zdobył BRĄZOWY MEDAL w kategorii wagowej do 110 kg

Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego na mocno obsadzonym Międzynarodowym Turnieju w Havlickovym Brodzie w Czechach rywalizowali z zawodnikami z 18 klubów z 9 państw.


Nauczyciele oraz uczniowie ZSB w Radomiu i Szkoły Mistrzostwa Sportowego za osiągnięcia sportowe w roku 2022 odebrali nagrody w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Wśród nagrodzonych znaleźli się nauczyciele: Mistrz Olimpijski Włodzimierz ZawadzkiUrszula Węgrzycka, Zdzisław Kolanek oraz Łukasz Fafiński, uczniowie: Natalia Zaręba z klasy 2tw oraz absolwenci: Bartłomiej FiguraKonrad CudnikMichał PuchalskiKlaudiusz MatyjaPatryk BednarzKonrad KozłowskiGrzegorz KunkelElias Marcel. Wręczenie nagród dla trenerów oraz zawodników RCSZ „Olimpijczyk” – Medalistów Mistrzostw Polski w grupie wiekowej Kadet, Junior oraz Młodzieżowiec – odbyło się 23 października 2023 r.