25 października 2022

Malarskość filmu 4.0 w klasie 4tg

Aktualności

Drugie spotkanie w ramach programu edukacyjnego Malarskość filmu 4.0 odbyło się w sali kinowej ZSB w Radomiu 25 października 2022 r. Temat: „Przedstawienie wybranych prac Muncha, Rembrandta, Vermeera, Redona, Daumiera w filmie Zbrodnia i kara Piotra Dumały„. Wzięli w nim udział uczniowie klasy 4tg wraz z wychowawczynią panią Pauliną Zając.

Malarskość Filmu 4.0 upowszechnia wiedzę o najważniejszych polskich filmach zainspirowanych malarstwem i grafiką. Znani filmoznawcy przybliżają sylwetki sławnych reżyserów i wybitnych artystów oraz ich dzieła. Zajęcia składają się z trzech części: prelekcja, którą prezentuje dr Maciej Dowgiel, seans filmowy i warsztat kreatywny, który prowadzi p. Jarosław Basaj.

Wykonane przez młodzież prace plastyczne i filmowe zostaną zaprezentowane na wystawie on-line na stronie internetowej Muzeum Kinematografii w Łodzi.