20 kwietnia 2023

Konkurs o życiu i dokonaniach Mikołaja Kopernika

Aktualności

Konkurs o życiu i dokonaniach Mikołaja Kopernika zorganizowany został w naszej szkole, by uczcić 550 rocznicę urodzin wielkiego uczonego. 2023 jest Rokiem Mikołaja Kopernika. Prace plastyczne wykonane różnymi technikami uczniowie przekazali Komisji Konkursowej, która wyłoniła zwycięzców:

I miejsce –  Damian Panek, 4 tg

II miejsce  –  Julia Bąk, 4 tg

III miejsce  –  Patrycja Poterała, 2 gp

Wyróżnienia: Aleksandra Kisiel, 4 tb1, Patrycja Koniuszy, 4 tg, Ola Lis, 4 gp

W kategorii „Portret”:

I miejsce –  Nikola Jędrusik, 2LO

II miejsce  –  Maja Pysiak, 4 bp1

III miejsce  – Wioleta Kowalczyk, 4 bp1

Wyróżnienia: Natalia Banaszkiewicz, 2LO, Karolina Starzyńska, 1tos, Filip Wożyński, 4bp1

Podsumowanie konkursu odbyło się  20 kwietnia 2023 r., a dyplomy wręczała  laureatom   pani dyrektor Maria Świerczyńska. 

Niezależnie od konkursu plastycznego, odbył się mini konkurs wiedzy o Koperniku, w którym nagrodami były toruńskie pierniki. Organizatorkami były panie: Urszula Lutka, Beata Majewska, Iwona Nabzdyk oraz Katarzyna Przygodzka.