11 grudnia 2021

Kalendarze adwentowe – podsumowanie konkursu

Aktualności

Podsumowanie konkursu na kalendarz adwentowy zorganizowanego przez nauczycielki języka niemieckiego.

W tym roku zachęciłyśmy uczniów Technikum do przygotowania własnych kalendarzy, czego efekty można zobaczyć na zdjęciach. Wszystkie kalendarze cechuje oryginalność, pomysłowość i estetyka wykonania. Bardzo dziękujemy uczestnikom konkursu i informujemy, że wszystkie kalendarze zasługują na pierwsze miejsce. Gratulujemy!

Kalendarz adwentowy (Adventskalender) jest jednym ze znanych nam elementów, związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Kalendarz miał wzmacniać radość z oczekiwania na Boże Narodzenie. Pierwsze drukowane kalendarze adwentowe pojawiły się w 1902 r. w Hamburgu. Z powstaniem słodkiego kalendarza adwentowego wiąże się historia pewnego drukarza Gerharda Langa, który jako mały chłopiec nie mógł doczekać się Wigilii. Ciągle zamęczał mamę pytaniami: „kiedy?, czy to już dziś?”. Zniecierpliwiona mama narysowała na kartonie 24 cyfry i doszyła do nich „Wibele”- rodzaj podłużnych biszkoptów. Mały Gerhard mógł zjadać jedno ciastko każdego dnia. Kiedy dorósł, w 1930 r., rozpoczął produkcję kalendarzy z czekoladkami w środku.

 


KONKURS – OGŁOSZENIE:

Przedmiotem konkursu są prace przestrzenne – Adventskalender- wykonane samodzielnie. Każda praca powinna zawierać 24 ponumerowane okienka / przegródki / pojemniczki / drzwiczki z niespodzianką.

Podpisane prace (imię, nazwisko, klasa) należy dostarczyć do 6 grudnia br. do Pani Edyty Bochni, Pani Anny Sadal, Pani Kamili Włodarczyk lub Pani Karoliny Borowieckiej-Kozieł. Więcej informacji można uzyskać u nauczycieli lub znaleźć w Regulaminie.

Czekamy na Wasze kalendarze.

REGULAMIN KONKURSU NA KALENDARZ ADWENTOWY