26 stycznia 2022

Klub zapaśniczy „OLIMPIJCZYK” – podsumowanie roku 2021

Aktualności

Radomskie Centrum Szkolenia Zapaśniczego to najlepszy klub zapaśniczy w Polsce. Bardzo mocno związany jest z Zespołem Szkół Budowlanych w Radomiu – zawodnikami są m.in. uczniowie i absolwenci ZSB w Radomiu. Trenerzy to: Włodzimierz Zawadzki (trener kadry narodowej), Łukasz Fafiński (nauczyciel ZSB), Urszula Węgrzycka (nauczycielka ZSB), Bartłomiej Firlej, Sylwester Kuliński, Kamil Sokołowski (absolwent ZSB) i Kamil Sosnowski (absolwent ZSB). Prezesem jest pani Maria Świerczyńska (wicedyrektor ZSB), a dyrektorem i jednym z trenerów jest pan Zdzisław Kolanek, również nauczyciel w ZSB w Radomiu.

26 stycznia odbyło się podsumowanie roku 2021. Na uroczystości byli przedstawiciele władz Polskiego Związku Zapaśniczego – prezes Andrzej Supron i dyrektor Marek Wałachowski oraz zarząd, trenerzy, zawodnicy i sponsorzy ,,Olimpijczyka”.

Najważniejsze sukcesy klubu w 2021 roku to:
– brązowy medal Arkadiusza Kułynycza na Mistrzostwach Świata Seniorów w Zapasach w Oslo,
– tytuł Klubowego Mistrza Polski dla RCSZ ,,Olimpijczyk” – dziewiąty rok z rzędu – według rankingu Polskiego Związku Zapaśniczego,
– 30 medali mistrzostw Polski zdobytych przez zapaśników „Olimpijczyka” we wszystkich grupach wiekowych,
– 52. pozycja „Olimpijczyka” w rankingu Ministerstwa Sportu – na 3754 wszystkich klubów w Polsce.

 

 

Gratulujemy!

foto: p. Iwona Nabzdyk