5 listopada 2018

Gra miejska „Republika Radomska”

Aktualności

W 100- lecie odzyskania niepodległości przez Radom w mieście zorganizowano grę miejską „Republika Radomska” w ramach miejskich imprez objętych patronatem Prezydenta Miasta. Rywalizowali ze sobą, popisując się wiedzą historyczną, uczniowie radomskich szkół: IV LO im. T. Chałubińskiego, X LO im. S. Konarskiego, I LO CN-B , Zespołu  Szkół Budowlanych, Zespołu Szkół Agrotechnicznych oraz Zespołu Szkół Spożywczych i Hotelarskich. Wszystkie drużyny wykazały się ogromnym zaangażowaniem, a uczestnicy z pasją wykonywali kolejne zadania. W przeprowadzenie gry przyłączyli się przedstawiciele Parlamentu Młodzieży Miasta Radomia, przewodnicy oddziału miejskiego PTTK  w Radomiu oraz Towarzystwo Miłośników  Historii i Zabytków Radomia.

 

Pomysłodawcą gry miejskiej jest Mateusz Rutkowski- uczeń Zespołu Szkół Budowlanych, laureat OMKK  „Poznajemy Ojcowiznę”.  Gra była przygotowywana od czerwca br. pod opieką nauczycielki historii, która zaszczepiła Mateuszowi pasję poznawania historii regionu i ludzi z nim związanych.

Wszyscy uczestnicy gry waz z opiekunami po wykonaniu zadań zjawili się na mecie, czyli w siedzibie ZSB przy ul. Kościuszki 7 , gdzie ogłoszono wyniki rywalizacji. W oczekiwaniu na wynik jury, młodzież mogła obejrzeć  okolicznościowa wystawę i prezentację o Józefie Mariańskim.  Jury pod przewodnictwem Pana Sebastiana Równego Dyrektora Wydziału Kultury UM w Radomiu po wnikliwej analizie I nagrodę przyznało uczniom z IV LO im. T. Chałubińskiego, II uczniom ZSB, zaś III drużynie I LO CN-B w Radomiu. Maria Świerczyńska wicedyrektor ZSB podkreśliła, że na słowa uznania zasłużyli nie tylko  uczestnicy gry  ale również uczniowie  ZSB, którzy  aktywnie zaangażowali się  w sprawne przeprowadzenie gry.

 

I tak oto 100- lecie odzyskania niepodległości przez Radom stało się doskonałą okazją do zgłębienia historii miasta, ale także integracji uczniów i nauczycieli radomskich szkół.

 

 


radomskagramiejskarepubilika