16 czerwca 2023

BUDUJ WYRAZAMI – wyniki konkursu

Aktualności

Nikogo nie dziwi wznoszenie budynków z różnych materiałów budowlanych – cegły, bloczki, beton, drewno są dla nas w Zespole Szkół Budowlanych oczywiste. Ale można zastosować także inne, mnie oczywiste środki. Udowodnili to uczestnicy szkolnego konkursu językowo-informatycznego BUDUJ WYRAZAMI.

Zadanie konkursowe nie było proste. Polegało na przygotowaniu opisu wybranego obiektu architektonicznego (budynku, mostu, wieży, itd.) z dowolnej części świata w języku angielskim, niemieckim lub polskim. Następnie, wykorzystując edytor tekstu Word, należało sformatować opis tak, aby tekst przypominał kształtem wybrany obiekt.
Uczniowie poradzili sobie z tym fantastycznie!

Zwycięzcami zostali:
I miejscePatrycja Poterała, kl. 2gp,
II miejsceAnna Pańczak, kl. 2gp,
III miejsceMaksymilian Gielniowski i Kacper Siczek, kl. 2bp1.

Podsumowanie konkursu odbyło się  16 czerwca 2023 r., a dyplomy i nagrody wręczała laureatom pani dyrektor Lidia Kuś.

Cele konkursu:
– popularyzowanie języków obcych wśród młodzieży szkolnej,
– odniesienie poziomu umiejętności językowych,
– poszerzenie wiedzy o architekturze świata,
– rozwijanie twórczego myślenia uczniów,
– stosowanie wiedzy informatycznej z zakresu edytora tekstu w praktycznym, artystycznym działaniu.

GRATULUJEMY zwycięzcom!