6 października 2022

Spotkanie ze Zdzisławem Radulskim

Aktualności

W czwartek, 6 października, gościem specjalnym Zespołu Szkół Budowlanych był pan Zdzisław Radulski zwany „hrabią dusz”.

Zanim rozpoczęło się oficjalne spotkanie z wybranymi klasami już na szkolnym korytarzu gość był entuzjastycznie witany przez społeczność szkolną.

Pana Radulskiego przedstawiła zebranym uczniom dyrektor, Maria Świerczyńska. Potem „Hrabia dusz” opowiedział zebranym o swojej przygodzie ze sportem. Był bokserem, później kulturystą, a także trenerem sekcji pływackiej WKS „Czarni”. Od 1958 roku związał się z klubem RKS Radomiak, któremu pozostaje wierny do dzisiaj. Jak sam powiedział, w historii klubu bywały lepsze i gorsze okresy, ale udało mu się dożyć czasów, gdy Radomiak znalazł się w piłkarskiej ekstraklasie. To było jego największe marzenie.

Mimo sędziwego wieku nadal prowadzi aktywne życie pełne ruchu i do takiego samego zachęcał zebranych uczniów „Budowlanki.”
Pan Radulski, to człowiek o złotym sercu i niezwykłym poczuciu humoru, dlatego też na spotkaniu nie mogło zabraknąć jego dowcipów. Dla młodzieży z pewnością była to ciekawa lekcja wychowawcza o tym, jak pokonywać własne trudności, inwestować we własne zdrowie poprzez ruch oraz być dobrym, uczynnym i pomocnym innym w myśl zasady, że raz dane dobro powraca w dwójnasób.

Na zakończenie spotkania młodzież podziękowała swojemu gościowi gromkimi brawami. Nie obeszło się również bez pamiątkowych zdjęć z legendą radomskiego sportu.

W poprzednich latach w murach szkoły gościli, miedzy innymi, Małgorzata Potocka – dyrektor radomskiego teatru, Rafał Rajkowski vice marszałek województwa, Arkadiusz Kułynycz – brązowy medalista mistrzostw świata w zapasach, a także Andrzej Mędrzycki – dziennikarz, absolwent budowlanki i autor książki Hrabia dusz” poświęconej Zdzisławowi Radulskiemu.