4 listopada 2022

Uczniowie ZSB poznają Polskę

Aktualności

Uczniowie klas 4 gp, 3 gp, 4 bp1 wraz z nauczycielami, p. Agnieszką Redman, p. Dariuszem Kozakiem i p. Piotrem Śliwą wzięli udział w wycieczce w ramach programu „Poznaj Polskę”.

W czwartek, 3 listopada 2022 r., odwiedzili niewielką miejscowość Dziemierzyce, teren historycznej bitwy pod Racławicami stoczonej 4 kwietnia 1794 roku przez polskie wojska powstańcze pod dowództwem Tadeusza Kościuszki. W ramach kolejnego punktu wycieczki, realizowanej w ramach programu „Poznaj Polskę”, odwiedzili Kopalnię Soli „Wieliczka”.

W piątek, 3 listopada 2022 r., poznali wstrząsające świadectwo historii – Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau, były Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny. Później zatrzymali się w Krakowie w zabytkowym dworku „Rydlówka” w Bronowicach Małych, Muzeum Młodej Polski, gdzie odbyło się wesele poety Lucjana Rydla. Wydarzenie to uwiecznił Stanisław Wyspiański w swoim dramacie „Wesele”.